foto1
Duch walki i sportowa rywalizacja ...
foto1
Szermierka dla wszystkich ...
foto1
Patriotyczna tradycja polskiego oręża ...
foto1
Ćwiczenia szermiercze formą doskonalenia ruchowego ...
foto1
Szermierka dla wszystkich ...
Witamy na stronie UKS Szabla Ząbki

Sebastian Więch – trener i zawodnik UKS „Szabla Ząbki”

Sebastian WięchSwoją przygodę z szermierką rozpoczął w klubie K.S. Warszawianka w 1998r. Przez 6 lat był reprezentantem jej barw na arenie krajowej. W 2004r. zmienił barwy klubowe na AZS-AWF Warszawa. Lata treningu i ciężkiej pracy przyniosły efekty. To właśnie w tym okresie wielokrotnie zdobywał medale na Mistrzostwach Polski. Będąc członkiem Kadry Narodowej reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Kariera Sebastiana to oprócz sukcesów medalowych dziesiątki zgrupowań szermierczych, długie godziny treningów na salach ćwiczeń, ukończone kursy w tym instruktora szermierki oraz sędziego Polskiego Związku Szermierczego.
Od 2015r. związany z klubu UKS „Szabla Ząbki” nie tylko jako zawodnik, ale również jako trener - kształcąc dzieci i młodzież - odnosi nowe sukcesy. Jego podopieczni w tak krótkim czasie zdobywają 9 medali (w tym na zawodach międzynarodowych). Sam w tym czasie zajmuje 6 miejsce na Mistrzostwach Polski.
Zapytany o metodę na sukces mówi: „Wiadomo, że szermierka wymaga ciężkiej i systematycznej pracy, więc dokładnie tego samego wymagam od swoich zawodników”. Dodaje również „Szermierka dla naszych zawodników jest pasją. Robią to, co po prostu kochają”.
Treningi to nie wszystko. Oprócz zawodów, wyjeżdża z zawodnikami na zgrupowania, gdzie intensywnie rozwija ich talenty szermiercze.
Szermierka to piękny sport z tradycjami, zdeterminowany przez zasadę fair-play. Turnieje, rozgrywki, a co najważniejsze treningi przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze. Jeżeli ktoś chce przeżyć piękne i emocjonujące chwile to włączenie się do małej społeczności szermierzy w towarzystwie Sebastiana będzie tego gwarantem.

Kamil Więch – trener i zawodnik UKS „Szabla Ząbki”

Galeria

Kontakt

UKS Szabla Ząbki
ul. Juliusza Słowackiego 21, 05-091 Ząbki
tel. kom. 606 968 271, 600 494 717

sekretariat@szabla-zabki.pl

Bank

Bank Gospodarki Żywnościowej SA
Centrala - Departament Operacji Krajowych
01-211 Warszawa, ul.Kasprzaka 10/16

Nr. rach. 32 2030 0045 1110 0000 0252 6670

1%

Przekaż 1% podatku na UKS "Szabla Ząbki"
Na formularzu PIT wpisz KRS: 0000270261
Cel szczegółowy UKS SZABLA ZĄBKI 1047

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.