foto1
Duch walki i sportowa rywalizacja ...
foto1
Szermierka dla wszystkich ...
foto1
Patriotyczna tradycja polskiego oręża ...
foto1
Ćwiczenia szermiercze formą doskonalenia ruchowego ...
foto1
Szermierka dla wszystkich ...
Witamy na stronie UKS Szabla Ząbki

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Dzieci w Szabli już za nami! Nasi zawodnicy zdobyli 2 złote i 2 brązowe medal

SZABLA DZIEWCZĄT DZIECI: 1 miejsce Amelia Kukla.
SZABLA CHŁOPCÓW DZIECI: 1 miejsce Kacper Pękala.
SZABLA MĘŻCZYZN MŁODZIK: 3 miejsce Aleksander Denkiewicz, 3 miejsce Benek Denkiewicz.

Dalsze miejsca to 5 miejsce - Ula Kusztal; W kategorii młodzików chłopców: 13 - Antoni Dąbrowski, 14 - Kuba Ziółkowski, 16- nasz debiutant Maciek Kucharczyk.

Zdjęcia i informacje dostępne są na facebook i spronie pzszerm.

Mam przyjemność poinformować o kolejnych sukcesach naszych szablistów. W dniu wczorajszym podczas Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików w Szabli nasi zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach:

SZABLA MĘŻCZYZN MŁODZIK: 2 miejsce Benek Denkiewicz, 18 miejsce Kacper Pękala, 34 miejsce Olek Denkiewicz, 40 miejsce Antek Dąbrowski, 56 miejsce Kuba Ziółkowski.

W turnieju udział wzięło ponad 80 zawodników. W szczególności cieszy nas 18 miejsce startującego na co dzień w niższej kategorii wiekowej  Kacpra i drugie miejsce Benka. Warto wspomnieć, że walka finałowa była bardzo wyrównana. Zakończyła się wynikiem 12:11. Zdjęcia i informacje dostępne są na facebook i spronie pzszerm.

Choć turniej odbył się 25 czerwca dopiero teraz nadarzyła się okazja, aby o nim napisać. Nasi zawodnicy w piękny, letni i jakże gorący dzień, na turnieju w Grodzisku Mazowieckim zdobyli trzy medale. Zwycięskimi walkami mogą pochwalić się: Ewelina  Siedlec (srebrny medal), Magdalena Sztyber (brązowy medal) i Benedykt Denkiewicz (srebrny medal). Cieszymy się, że po raz kolejny możemy pogratulować naszym zawodnikom osiągnięcia wspaniałych wyników. Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

Podczas sobotniego (04.11) turnieju nasza zawodniczka Ewelina Siedlec uplasowała się na 26 pozycji w klasyfikacji turniejowej. Dziękujemy za włożoną pracę i gratulujemy wyniku.

Wyniki dzisiejszego turnieju Podkowiańska Szabla wyglądają następująco:

SZABLA MĘŻCZYZN CHŁPCY: I miejsce Kacper Pekala, VI miejsce Krzysztof Więc
SZABLA KOBIET DZIECI: III miejsce Amelia Kukla
SZABLA MĘŻCZYZN MŁODZIK: III miejsce Benedykt Denkiewicz, V miejsce Antoni Dabrowski, IX miejsce Aleksander Denkiewicz, XIV miejsce Kuba Ziółkowski
SZABLA MĘŻCZYZN JUNIOR MŁODSZY: VIII miejsce Tymoteusz Krawiecki, XII miejsce Marcin Orchel

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie.

Były „walki”, potyczki i zdrowa rywalizacja. Szabliści z Ząbek zdobyli kolejny złoty medal. Brawo za organizację i bardzo dobre przygotowanie turnieju!

Załączniki:
Pobierz plik (zabki24pl_20160621.pdf)www.zabki24.pl (21 czerwca 2016)[ ]985 kB

Kolejny turniej za nami. Nasi zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Wyniki są następujące:

SZABLA KOBIET DZIECI: I miejsce Amelia Kukla, V miejsce Urszula Kusztal
SZABLA MĘŻCZYZN DZIECI: I miejsce Kacper Pękala, III miejsce Krzysztof Więch
SZABLA MĘŻCZYZN MŁODZIK: II miejsce Benedykt Denkiewicz, VII miejsce Aleksander Denkiewicz, XIII miejsce Jakub Ziółkowski, XVI miejsce Antek Dąbrowski

Wielkie gratulacje. Czekamy na nowe i kolejne sukcesy naszych dzieci

Na turnieju można było podziwiać wspaniałe walki przyszłego pokolenia polskich szablistów, a naszemu klubowi przyniósł on kolejny sukces. Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom za wspaniałe walki, wielkie zaangażowanie i ostatecznie zdobycie srebrnego medalu. Fotorelacja w galerii.

 

Nasi medaliści w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży:

SZABLA KOBIET DZIECI: III miejsce Amelka Kukla
SZABLA MĘŻCZYZN DZIECI: I miejsce Benedykt Denkiewicz, II miejsce Aleksander Denkiewicz
SZABLA KOBIET JUNIOR: I miejsce Ewelina Siedlec, II miejsce Magdalena Sztyber
SZABLA KOBIET JUNIOR MŁODSZY: VI miejsce Zuzanna Szewczyk
SZABLA MĘŻCZYZN JUNIOR: III miejsce Krzysztof Bujnicki
Ponadto w ósemce w kategorii dzieci chłopców znaleźli się: V miejsce Kacper Pękala, VII miejsce Jakub Ziółkowski, VIII miejsce Antoni Dąbrowski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W Ząbkach od kilku lat działa klub szermierczy UKS Szabla Ząbki. Młodzi adepci sztuki szermierczej uczą się pod okiem dwóch doświadczonych szablistów, panów Sebastiana i Kamila Więchów. Młodzi szermierze z Ząbek zdobywają medale i nagrody w turniejach i konkursach. Szermierka to nie tylko pojedynki, treningi. Szermierka to wartości, które kształtują charaktery, jest dyscypliną władców i ludzi sukcesu. Uprawiane szermierki to zaszczyt!

Załączniki:
Pobierz plik (artykul_zyciepw_201602.pdf)www.zabki24.pl (23 luty 2016)[ ]810 kB

Poniżej prezentujemy wyniki Otwartego Turnieju Szermierczego w Szabli Dziewcząt i Chłopców "Młodzi Waleczni":

SZABLA KOBIET MŁODZIK: XVI miejsce Zuzanna Szewczyk
SZABLA KOBIET DZIECI: X miejsce Urszula Kusztal
SZABLA MĘŻCZYZN DZIECI: I miejsce Benedykt Denkiewicz, III miejsce Aleksander Denkiewicz, V miejsce Kacper Pękala, VII miejsce Jakub Ziółkowski, X miejsce Krzysztof Więch, XIII miejsce Antoni Dąbrowski, XIV miejsce Tymon Burlikowski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przyglądając się turniejowi stwierdzam, że był to turniej trudny. Aby zrozumieć na czym owa trudność polegała wspomnę tylko, że decyzją organizatora ustalono dwie kategorie wiekowe: pierwszą do lat 13-tu i drugą dla zawodników powyżej 13-go roku życia. W podziale nie uwzględniono płci zawodników. Mniej doświadczeni zawodnicy m. in. młodsze dzieci - zmuszone walczyć długą szablą - ustąpiły miejsca na podium zawodnikom silniejszym, z większym doświadczeniem i starszym.

Czytaj więcej...

Grodzisk Mazowiecki po raz drugi okazał się być szczodry dla naszych zawodników. Benedykt i Aleksanedr w kategorii dzieci zajęli kolejno 1 i 2 miejsce. Na dalszych pozycjach uplasowali się: 6. Kacper, 7. Antek, 10. Jakub, 15. Igor. W kategorii junior młodszy: 15. Zuzia, 20. Michał, 24. Tymek.
Cieszymy się, że po raz kolejny możemy pogratulować naszym zawodnikom osiągnięcia wspaniałych wyników. Tabelę i wyniki z zawodów można oglądać pod adresem wyniki.szermpol.pl.

Trener i wyśmienity szablista, członek naszego klubu - Sebastian Więch - uplasował się na 6-tej pozycji w III Pucharze Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn. Wkrótce pojawi się krótka relacja z zawodów. Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Gdzieś ten, jakże bardzo ważny turniej przeszedł obok, bez publikacji na stronie klubu. Postaram się więc odrobić tę zaległość. Turniej był jak zwykle wspaniale zorganizowany. Bez rozpisywania się na kategorie wiekowe nasi zawodnicy zajęli miejsca:

1. Benek
3. Olek
6. Kacper
Pozostali ... Ula 19, Krzysiek 15, Kuba 13, Antek 12. Marcin 25

Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom za wspaniałe walki i wielkie zaangażowanie. Szczegóły na naszym fb.

W Turnieju Gwiazdkowym, który odbył się w dniu 5-go grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej przy ul. Bartosika 5 w Warszawie, nasi dwaj szermierze Benedykt i Aleksander Denkiewicz - startując w kategorii dzieci - zdobyli kolejno II-gie i III-miejsce. Jest to kolejne wspaniałe osiągnięcie zawodników z naszego klubu. Gratulujemy braciom udanego występu i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia można znaleźć w galerii.

Mimo, że bez miejsca na podium start zawodników należy uznać za bardzo udany. W turnieju nasz klub wystawił dzieci o różnym stopniu przygotowania "bojowego". Nie zawiedliśmy się. Klasyfikacja chłopców w weku do lat 11 wyglądała następująco:

5. Benedykt Denkiewicz
23. Kacper Pękala
24. Aleksander Denkiewicz
48. Jakub Ziółkowski
53. Antoni Dąbrowski

Gratulujemy wszystkim udanego występu. Zdjęcia w galerii.

W dniu 3-go października w szkole podstawowej przy ulicy Bartosika 5 w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza Dzieci, Młodzików i Juniorów Młodszych.

Czytaj więcej...

Miasto Brzoza, 10.XII.2016r ...

Kat. do 10 lat: I miejsce - Ula Kusztal, II miejsce - Krzyś Więch. Kat. do 12 lat: I miejsce - Benek Denkiewicz, III miejsce - Kacper Pękala, VIII miejsce - Olek Denkiewicz

Wielkie gratulacje dla zawodników i życzymy dalszych sukcesów.

14 maja w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W turnieju indywidualnym dziewcząt trzecie miejsce zajęła Izabela Nitczyńska z UKS Szabla Ząbki.

Załączniki:
Pobierz plik (artykul_2011_podlaskisport_pop.pdf)www.podlaskisport.pl (22 maja 2011)[ ]207 kB

Kolejny dobry występ zawodników UKS Szabla Ząbki. W sobotę 3.12.2016 r nasi zawodnicy zdobyli 6 krążków.
W kategorii junior młodszy:
1 miejsce Zuzanna Szewczyk
3 miejsce Tymoteusz Krawiecki
W kategorii dzieci:
1 miejsce Benedykt Denkiewicz
2 miejsce Aleksander Denkiewicz
3 Kacper Pękala
3 Miejsce Urszula Kusztal.
Gratulujemy także zawodnikom, którzy zaliczyli swój pierwszy start i tym którym nie udało się dojść do strefy medalowej:
Tymonowi i Igorowi Burlikowskiemu, Mikołajowi Woźniak, Jakubowi Ziółkowskiemu i Krzysztofowi Więch. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i życzymy dalszych sukcesów.

Dzisiaj tj. 30 października nasi młodzi, waleczni zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki w „Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży”. W kategorii młodzików szabli kobiet:  5. Zuzanna Szewczyk. W kategorii dzieci szabli mężczyzn: 1. Benedykt Denkiewicz, 2. Aleksander Denkiewicz, 7. Igor Burlikowski. Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Od września ubiegłego roku, w ząbkowskiej Szkole Podstawowej nr 1 im. F. Kleeberga, działa sekcja UKS Szabla Ząbki. 25 marca we Wrocławiu, na XXXII Turnieju Challenge Wratislavia, grupa odniosła zdumiewający sukces.

Załączniki:
Pobierz plik (artykul_2009_zyciepw_pop.pdf)www.zyciepw.pl (16 kwietnia 2009)[ ]113 kB

Czytaj więcej...

Dzisiaj tj. 2 października nasi zawodnicy walcząc w kategoriach dzieci, młodzik i junior młodszy wywalczyli cztery medale - jeden srebrny i trzy brązowe. Gratulujemy zawodnikom udanych występów. W galerii dostępna jest krótka fotorelacja z zawodów.

We wrześniu w ząbkowskiej Szkole Podstawowej nr 2 im. F. Kleeberga, z naboru MOSiR-u ruszyła sekcja szermierki. Zajęcia dla dziewcząt i chłopców w wieku 10 - 14 lat prowadzi Andrzej Kościelniakowski.

Dobra passa naszych zawodników zdaje się nie mieć końca. 16 czerwca br. dwaj zawodnicy z UKS "Szabla Ząbki" na Mistrzostwach Dzieci Warszawy i Mazowsza zdobyli złoty i srebrny medal. Gratulujemy Benkowi i Olkowi. Fotorelacja w galerii.

Kontakt

UKS Szabla Ząbki
ul. Juliusza Słowackiego 21, 05-091 Ząbki
tel. kom. 606 968 271, 600 494 717

sekretariat@szabla-zabki.pl

Bank

Bank Gospodarki Żywnościowej SA
Centrala - Departament Operacji Krajowych
01-211 Warszawa, ul.Kasprzaka 10/16

Nr. rach. 32 2030 0045 1110 0000 0252 6670

1%

Przekaż 1% podatku na UKS "Szabla Ząbki"
Na formularzu PIT wpisz KRS: 0000270261
Cel szczegółowy UKS SZABLA ZĄBKI 1047

Dziękujemy wszystkim darczyńcom.